Crusader XIII C. | Coloured Dust

Wednesday, August 15, 2012

Crusader XIII C.

70mm model from Nocturna Models. This model is rather a "historical art" than a reflection of historical figures. The entire model was painted with acrylic paints only.

70mm model firmy Nocturna Models. Ten model to raczej "historyczna sztuka" niż odzwierciedlenie historycznej postaci. Cały model został pomalowany tylko farbami akrylowymi.


 
Godfryd of Ibelin:
Be without fear in the face of your enemies. Be brave and upright that God may love thee. Speak the truth, always, even if it leads to your death. Safeguard the helpless and do no wrong. That is your oath. And that is so you don't forget it.

Godfryd z Ibelinu:
Bądź nieustraszony w obliczu swych wrogów, bądź mężny i prawy by Bóg mógł Cię miłować. Mów prawdę, zawsze, nawet jeśli prowadzi to do Twej śmierci. Chroń bezbronnych i nie czyń zła. To Twa przysięga.

Get Adobe Flash player

Please switch to HD (720p) when watching.

If you like this model, please vote for him on CoolMiniOrNot.


Have fun painting,
ARBALIf you like my articles, please follow my profile on Facebook, this blog and leave a comment.

7 comments:

 1. Świetny. Piękna tunika, doskonała tarcza, cieniowanie, moim zdaniem, w sam raz na ta skale. Jedyna rzecz ktora mi ciutke nie lezy to odcien skory ale w 70 mm to mocno trudne do uzyskania wlasciwego. Zreszta, nie bez przyczyny mistrzowie malowania w duzych skalach maluja cialo niemal wylacznie olejami. Ale ogolnie bardzo dobry i na pewno widac postep w stosunku do poprzedniej duzej figurki.

  ReplyDelete
 2. Dzięki wielkie Inkub :)
  W sobotę w Toruniu warsztaty malarskie "Oil vs Akryl" i mam nadzieję zapoznać się z techinką malowania olejami.

  ReplyDelete
 3. Fajna sprawa. Ze swojej strony mogę Ci polecić książkę Painting Miniatures Danilo Cartacci'ego. To jest taki dość znany gość z, powiedzmy, średnionowej fali malarzy dużych figurek. Nie weteran, ale nie zupełny młodziak. W każdym razie maluje naprawdę świetnie, a książka ma tę zaletę, że przedstawia krok po kroku, z bardzo dobrymi fotami, malowanie różnych figurek z różnych okresów historycznych. Twarz, broń, pancerze, tkaniny, itd. Kopalnia wiedzy. Autor kiedyś miał też filmy na youtube, nie wiem jak jest teraz.

  ReplyDelete
 4. Dzięki, rozejrzę się za tymi materiałami :)

  ReplyDelete
 5. Fajna, tak sobie patrzę na szczególiki i oczy przecieram - było co malować. Tarcza wyszła rewelacyjnie, natomiast większy podziw budzi we mnie malowanie wzoru krzyża na pofałdowanej szacie ( jeszcze nie zgłębiłem tajników malowania takich wzorów z zakrzywioną perspektywą). Tak tylko sobie myślę, że sama figurka, tak konstrukcyjnie przez nagromadzenie szmat przy szyi wygląda tak bardzo przysadzicie.

  serdecznie pozdrawiam

  ReplyDelete
 6. Dzięki :)
  Mi się osobiście wydaje, że ta figurka ma troszkę za bardzo wysuniętą głowę do przodu ....

  ReplyDelete
 7. Great paint , good work :)

  ReplyDelete