MEDIEVAL KNIGHT | Coloured Dust

Sunday, June 2, 2013

MEDIEVAL KNIGHT

MEDIEVAL KNIGHT

MEDIEVAL KNIGHT
SCALE 75

SCULPTOR: JOAQUIN PALACIOS
70 MM FIGURE

This model is a "HISTORICAL ART". The entire model was painted with acrylic paints only and some special effects.

MEDIEVAL KNIGHT Scale 75
MEDIEVAL KNIGHT Scale 75
MEDIEVAL KNIGHT Scale 75
MEDIEVAL KNIGHT Scale 75
MEDIEVAL KNIGHT Scale 75
MEDIEVAL KNIGHT Scale 75
MEDIEVAL KNIGHT Scale 75
AK-Interactive

Behind the scene photos :)
Maciek on the offensive!
 PUTTY & PAINT: http://www.puttyandpaint.com/projects/2147
CMON: http://www.coolminiornot.com/333905


Have fun painting,
ARBAL


If you like my articles, please follow my profile on Facebook, this blog and leave a comment.

19 comments:

 1. Wow, Maciek całkiem, całkiem pomalowany, rzekłbym hiperrealizm :P, a tak na serio model moim zdaniem ma fajną rzeźbę i malowanie super, skóra zwłaszcza mi się podoba.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki :) No nad Maćkiem troszkę posiedziałem :)

   Delete
 2. Excellent work, you really captured the look and wonderful details.

  ReplyDelete
 3. Hola
  Muy buena escena,con un pintado magnifico,los desgastes y empolvados de capa y demás excelentes.
  un saludo

  ReplyDelete
 4. Hmmm, czy ta strzała nie jest za gruba?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Taka była oryginalnie w zestawie.

   Delete
  2. To nie jest odpowiedź na moje pytanie ;)

   Delete
  3. A jakiej odpowiedzi oczekujesz? Nie wiem czy strzała jest za duża czy nie. Nie jestem historykiem. Sory, ale komentarze takie jak Twoje skutecznie zniechęcają mnie do malowania figurek historycznych. Gdybyś wypowiedział się o technice malowani to był by konstruktywny komentarz.
   Z tego powodu na samym początku umieściłem zdanie: "This model is a "HISTORICAL ART"." właśnie po to, żeby podkreślić, że tu nie chodzi o to "czy strzała jest za duża czy nie"..... ale o ART.

   Może i ta strzała jest za duża, ale jakie to ma znaczeni? Figurka fajnie wygląda w mojej gablocie i ma klimat. TO sie dla mnie liczy.

   Delete
  4. Zauważ, że (będąc osobą kulturalną) delikatnie zapytałem o grubość strzały, a nie napisałem, że jest moim zdaniem zdecydowanie za gruba (za "ciężka"), co bardzo rzuca się w oczy i mocno psuje efekt końcowy. Nie napisałem "piękne malowanie", "super", "cudownie", bo takich komentarzy zawsze jest sporo pod Twoimi pracami (zresztą zasłużenie) i jeden więcej myślę, że nie zrobiłoby Tobie większej różnicy. Ale czy Twój warsztat w jakimś stopniu by na nim skorzystał, czy to by wniosło coś do tematu Twojej realizacji tej figurki? Chyba nie. I właśnie takie merytoryczne komentarze mają większy sens, bo czasem może jednak zwrócą na coś uwagę, bądź wskażą lepsze rozwiązanie, etc. (no chyba, że ktoś woli być tylko chwalony, vel. źle znosi krytykę).

   Rozumiem, że figurka wg Ciebie fajnie wygląda w Twojej gablocie i wg Ciebie ma klimat, ale skoro jednak zamieszczasz jej zdjęcia w internecie z opcją komentowania, to chyba po to by poznać zdanie innych na jej temat, prawda?
   Na samej górze Twojego bloga napisałeś: "blog about painting and modeling miniatures", więc jednak nie tylko painting, ale także modelling...

   Dziwię się, że tego typu komentarze zniechęcają Cię do malowania figurek historycznych. Czy nie lepszy byłby wniosek, że "Historical Art", jest pewnego rodzaju wyzwaniem z racji, właśnie swojej "historyczności"? Może prostu chciałem zasugerować Ci, byś nie przyjmował tak bezkrytycznie tego, co znajdziesz w pudełku, że może czasem coś pasowałoby poprawić, wymienić bądź dorobić (w tym konkretnie przypadku przerobić strzałę na smuklejszą np. z metalu). I wcale nie dotyczy to jakichś historycznych niuansów, ale efektu wizualnego i realizmu (ta rzeźba należy zdecydowanie do kategorii superrealistycznych). Sam przecież podkreślasz, że estetyka jest dla Ciebie najważniejsza. Co więcej, wkładasz mnóstwo pracy w malowanie, więc tym bardziej szkoda by takie detale w jakimś stopniu niweczyły Twój wysiłek.

   Mam nadzieję, że teraz trochę inaczej spojrzysz na mój komentarz, a przede wszystkim na moje (dobre) intencje.
   Pozdrawiam!

   Delete
  5. :)
   Dzięki za tak obszerny komentarz. Być może wstajac dzisiaj rano, zbyt emocjonalnie sformułowałem moją odpowiedź :)
   CO do strzały to jest jeszcze jeden problem. Jej "wielkość" potęgują zdjęcia. Zwróć proszę uwagę, że strzała jest najbardziej wysuniętym do przodu elementem tego modelu. Jest na pierwszym planie. Moim prostym kompaktem niestety nie jestem w stanie tego jakoś skorygować.

   Delete
  6. Wiem co masz na myśli z aparatem, ale to nie to :). Zdjęcia są robione z każdej strony, poza tym dobrym odniesieniem jest grubość drewnianej tarczy (z okuciem!), do której jest wbita.

   Mogę polecić Ci ciekawą książkę Jarosława Jankowskiego "Drewniany łuk średniowieczny", gdzie oprócz innych ciekawych informacji można znaleźć także tą o grubości strzał (7,5 do 9mm). Szybko sprawdziłem i aktualnie sprzedawane repliki strzał średniowiecznych [działające :)] mają 8 bądź 9mm. 9mm w skali 70mm (1:25) to będzie 0,36mm. Ciekaw jestem ile jest u Ciebie.

   PS. Nie wiem czy spotkałeś figurki 70mm firmy Latorre Models - tam producent podaje linki do stron związanych z okresem historycznym, z którego pochodzi figurka (http://i2.photobucket.com/albums/y41/viltianus/Bytom2009/DSCN1776.jpg). A tutaj ta figurka na polu bitwy w otoczeniu strzał (German Knight 14th C., w wersji pomalowanej przez producenta do katalogu): http://www.latorremodels.com/newshop/img/p/33-74-thickbox.jpg

   Delete
  7. Jakiś 1mm :)
   Dzieki za obszerne info. Latorre Models znam, wymiata :)

   Delete
  8. Całkiem merytoryczny wątek się zrobił :).
   Pozdrawiam i życzę dużo czasu na hobby!

   Delete
 5. To jedna z moich ulubionych figurek. Sam przymierzam się do jej pomalowania. Zawiesiłeś poprzeczkę bardzo wysoko, ale przynajmniej mam się na kim wzorować.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki, ale tak wysoko to ta poprzeczka chyba nie jest... :)

   Delete