Helloween Girl | Coloured Dust

Friday, October 31, 2014

Helloween Girl

This pretty I've planned to paint a year ago. Failed but landed in my workshop in the current 2014 year. She choose the perfect moment - Helloween. Quick and funy project without the great bells and whistles. I tried to focus more on climate than the advanced painting techniques. I hope you like it.

Tą ślicznotkę planowałem pomalować już rok temu. Nie udało się ale znalazła się na warsztacie w aktualnym 2014 roku. Trafiła w idealny moment - Helloween. Szybki i przyjemny projekt bez wielkich wodotrysków. Starałem się bardziej skupić na klimacie niż zaawansowanych technikach malarskich. Mam nadzieję, że przypadnie wam do gustu.


Below are some photos from the process of creating this figure. It can inspire you and give some ideas.
Poniżej kilka zdjęć z procesu tworzenia tej figurki. Może natchną Was jakimiś pomysłami.It's all around us ... 


Have fun painting,
ARBAL

12 comments:

 1. Excellent work on the paint details and highlights....

  ReplyDelete
 2. Arbal, fajne tło. Wykadrowałbyś te zdjęcia :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Fajne było, tylko ta figurka przeszkadzała. A teraz to już w ogóle zepsułeś bo tła prawie nie widać ;)

   A cycata nieźle pomalowana, zresztą malowanie skóry ostatnio wychodzi ci świetnie. Podstawka też mi się podoba.

   Delete
  2. Dzięki :)
   Co do skóry to opanowałem zestawy dedykowane do malowania skóry Andrea Miniatures i Vallejo. W połączeniu z aerografem dają bardzo dobre efekty. Dodatkowo każdy z tych zestawów to inne odcienie.

   Delete
 3. Piękna figurka! (zawsze z przyjemnością oglądam Twoje "figurkowe" prace).
  Moim skromnym zdaniem:
  1. Te tła są bardzo ładne, ale akurat to odciąga uwagę od figurki. Coś monochromatycznego skupiłoby całą uwagę na ciepłych kolorach figurki - dynia/ciało (haloween/akt). Myślę, że tło mogłoby być trochę ciemniejsze - zarówno z powodu haloweenowego kontekstu, jak i tego, żeby podkreślić figurkę (powinna być na pierwszym planie). Pytanie czy osiągnąć to przez ciemniejsze tło, czy przez bardziej skupione światło (oświetlające figurkę, a nie tło). Można by też poeksperymentować z doświetlaniem od boku - tak jak robi się zdjęcia modelkom przy użyciu takich srebrnych płacht odbijających słońce).
  2. Rozważ czy jest sens łączyć zdjęcia WIP ze zdjęciami gotowej figurki jeśli nie jest to stricte tutorial. Takie zdjęcia WIP jak tu są idealne do cyku postów, w których publikujesz co aktualnie masz na warsztacie. Pomyślałbym natomiast nad osadzeniem filmiku pokazującego obracający się model. Ważne by nie kręcić go ręką - trzeba by zrobić sobie obracany silniczkiem obrotowy prezenter (np. z okrągłej, drewnianej deski kuchennej i silniczka z przekładnią, który łatwo kupić na Allegro).
  3. Wypróbuj photoshopowy filtr "Smart shrapen", na zdjęciach końcowych (coś koło amount: 60%, radius: 1), może lekkie wyostrzenie da doby efekt.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki :) Za taki komentarz to Ci się piwo należy :)

   1. tło, oświetlenie jakość zdjęcia wynika tylko i wyłącznie z mojego lenistwa. Po prostu nie lubię, nie umiem i nie chce mi sie robić zdjęć figurek... i tak całą prawdę widać dopiero trzymając model w ręku. Np. na pończochach sa namalowane nitki, których na tych fotkach nie udało mi się pokazać...

   2.Jak zapewne zauważyłeś ostatnio mniej pisze. Początkowo chciałem zrobi SBS lub jakis tutorial z tej figurki ale jakos tak wyszło, że przestałem robić fotki.... Do "From the workshop..." tez jakoś nie wrzuciłem więc postanowiłem dołączyć je tutaj. Lepiej chyba tak niz miały by przepaść. W ten sposób tworzę też swoisty pamiętnik dla samego siebie...

   3. Photoshop+ARBAL ... jakoś to nie współgra :)

   Jeszcze raz dzięki za komentarz, postaram się bardziej przyłożyć przy następnej okazji :)

   Delete
 4. That's a wonderful and glorious base. Everything about the model is great as well. Nice job!

  ReplyDelete
 5. Cięzko cokolwiek skomentować, klasa sama w sobie - za to zawsze chętnie popatrzę na figurkowe "jak to jest zrobione".Inspiracja przez wielkie "I"! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Czyli jednak zdjecia WIP sa przydatne :)
   Dzięki!

   Delete