Painting "Knight of Outremer, 1300" (SBS) | Coloured Dust

Tuesday, May 9, 2017

Painting "Knight of Outremer, 1300" (SBS)


I'm trying to catch up on my blog. It turns out that I have a lot of photos from old projects that I have not presented you yet. The first of these projects is "Knight of Outremer, 1300" on a 75mm scale from FeR. It was a really difficult figurine. I painted it 1,5 year, or rather 1,5 year it took me to finishe it. I put it on a shelf several times and returned to painting again. Fortunately, I was able to finish this excellent (in my opinion) historical model. All photos in this step by step guide were done at the turn of the 1,5 year. Please excuse so poor quality photos. However, I think it's good that this "documentation" is not lost.

Ostatnio staram się nadrabiać zaległości na blogu. Okazuje się, że posiadam sporo zdjęć ze starych projektów, których jeszcze Wam nie zaprezentowałem. Pierwszy z takich projektów to "Knight of Outremer, 1300" w skali 75mm od FeR. To była naprawdę trudna figurka. Malowałem ją 1,5 roku, a raczej 1,5 roku zajęło mi jej ukończenie. Wielokrotnie odstawiałem ją na półkę i znów wracałem do jej malowania. Na szczęście udało mi się skończyć moim zdaniem ten doskonały model historyczny. Wszystkie zdjęcia w tym poradniku step by step były wykonane właśnie na przełomie 1,5 roku. Proszę więc o Waszą wyrozumiałość co do jakości tych fotografii. Stwierdziłem jednak, że warto aby ta "dokumentacja" nie zaginęła.

Please remember that all of this I give you for free. It would be so nice if you leave a mark in the form of comment and share the SBS to your friends. If you want to buy me a coffee or a beer the "DONATE" button is below.

Pamiętajcie, że wszystko to daję Wam całkowicie za darmo. Będzie mi więc miło jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza i udostępnicie ten SBS znajomym. Jeśli chcecie postawić mi kawę lub piwo przycisk "DONATE" znajduje się poniżej. 


You can read my model review here:Like always I've started from airbrush.
I try to paint as much as possible using an airbrush.
I've used Evolution ALplus airbrush with 0,15 noozzle:"Knight of Outremer, 1300"


You can read more about Vallejo Washes here:
Now we can switch to brush...
How to paint black lines :)

"Knight of Outremer, 1300"

"Knight of Outremer, 1300"

The last element to paint was shield."Knight of Outremer, 1300"

"Knight of Outremer, 1300"


Thx for watching :)


Have fun painting,
Michał "ARBAL" Walczak

6 comments:

 1. Muszę koniecznie wypróbować te washe nakładane z aero. DO tej pory używałem tylko GW, ale efekt nie do końca mnie zawsze zadowalał. A model jak zwykle-mistrzostwo świata i okolic :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. No Model Wash od Vallejo są naprawdę super do aerografu :)
   Ciesze się, że podoba Ci się ta praca :)

   Delete
 2. Anonymous11/5/17 01:07

  Hej Arbal kolejna swietna praca.Mam pytanie odnosnie finalnego montazu: usuwasz pin z reki z mieczem czy montujesz go razem z nim?Z gory dziekuje i pozdrawiam.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziekuję, ciesze się, że praca się podoba :)
   Pinowanie... przyzwyczajenie do pinowania pozostało mi jeszcze z czasów grania w Warhammer'a. Odpowiadając na Twoje pytanie to nigdy nie usuwam tych pinów. W każdej figurce, popiersiu itd pinuje co tylko się da. Zawsze jest potem bezpieczniej jak wiezie się figurkę na konkurs lub ktos przypadkowo uderzy ją na wystawie.

   Delete
 3. Anonymous12/5/17 03:50

  Nawet w takich malych figurkach jak do WH40K?Ha-moze moglbys zrobic jakis poradnik ze zdjeciami z montazu:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Wiesz, jak ja zaczynałem bawić się w to hobby to dostępne figurki były w 90% metalowe. Pinowanie plastikowych figurek do WH40K nie ma sensu jeśli sklejasz je dobrym klejem modelarskim do plastiku a nie super glue. Wyjątkiem są jakieś naprawdę duże modele i wtedy warto pomyśleć o wzmocnieniu konstrukcji poprzez piny.

   Innym rozwiązaniem jest użycie magnesów neodymowych o czym pisałem tutaj:
   Magnetize your Space Marines!

   Co do poradników odnośnie pinowania figurek to na moim blogu znajdziesz już takie dwa:
   How to prepare figure for painting?
   Pin with plastic cord.

   Przejrzyj dokładnie dział HOW TO, a znajdziesz tam wiele interesujących tutoriali.

   Delete