Dark Elf Dreadlord on Black Dragon (part 1) | Coloured Dust

Thursday, May 17, 2012

Dark Elf Dreadlord on Black Dragon (part 1)

Front of the box.
Nie będę się dużo rozpisywał. Powiem tylko, że wreszcie stałem się posiadaczem modelu Dark Elf Dreadlord on Black Dragon. Szczegóły znajdziecie na stronie producenta w linku powyżej. Ilość części i opcji jest naprawdę imponująca... Jak tylko skończę rozpoczęte projekty (a niestety trochę ich jest) zabieram się do pracy nad tym modelem i postaram się na bieżąco relacjonować postępy. Model jest duży więc będzie okazja wykorzystać aerograf.

I will not elaborate much. Let me just say that finally became the owner of the model Dark Elf Dreadlord on Black Dragon. Details can be found on the manufacturer's website in the link above. Parts and options is truly impressive ... As soon as I finish my projects (and unfortunately some of them are), I get down to work on this model and I will try to report on progress. The model is large so it will be an opportunity to use an airbrush.


Inside the box.


Back side of the box.

Drugą część artykułu - kliknij tutaj.
The second part of the article - click here.

Jeśli podobają Ci się moje artykuły proszę dołącz do mojego profilu na Facebook i do tego bloga oraz pozostaw komentarz.
If you like my articles, please follow my profile on Facebook and this blog and leave a comment. 


P.S.
Może zainteresuje Cię również jeden z moich poprzednich artykułów - Army Painter - Tufts lub Army Painter - Colour Primer .
It may also be interested in. One of my previous articles - Army Painter - Tufts or Army Painter - Colour Primer .