IV Festival of Miniatures Painting and Sculpture - TORUŃ 2015 (PL) | Coloured Dust

Sunday, July 5, 2015

IV Festival of Miniatures Painting and Sculpture - TORUŃ 2015 (PL)

Dzisiaj trochę spóźniona (tygodniowy poślizg spowodowany wakacjami) relacja z czwartego już Festiwalu Malarstwa i Rzeźby Figurkowej Toruń 2015.  W tym roku impreza odbyła się w innej lokalizacji, a mianowicie w Szkole Podstawowej nr.1. Szkoła ta umiejscowiona jest na toruńskiej starówce bardzo blisko poprzedniego miejsca imprezy.
Ostatni rok poświęciłem głównie malowaniu popiersi. Z tego powodu na konkurs zabrałem z sobą 8 popiersi, 3 figurki i jedną winietę.

Walizka pełna konkursowych prac...

Oficjalny plakat imprezy.
Pomieszczenie , w którym odbywał się konkurs było znacznie większe niż w poprzednich edycjach. Z tego powodu można było odnieść wrażenie, że prac w tym roku było mniej. To jednak tylko złudzenie. 


Tradycyjnie na festiwalu można było dokonać zakupów na kilku stanowiskach handlowych.

Sklep Valhalla.
Ja odebrałem na festiwalu zamówione prędzej podstawki pod popiersia Miniaturebases.W tym roku, z powodu rodzinnego wyjazdu na wakacje, uczestniczyłem jedynie w pierwszym dniu imprezy (sobota) oraz w wieczorze integracyjnym. Dzięki uprzejmości organizatorów odebrałem moje prace bezpośrednio po ocenie sędziowskiej i w niedziele rano byłem już w drodze na wakacje.  Z tego powodu nie uczestniczyłem w oficjalnym rozdaniu nagród. Poniżej ogólnodostępna galeria zdjęć, którą zamieściłem na Facebook'u:


Toruń w dzień, widok z mostu w drodze na ognisko.
Sławol, Frost i Paulina.
Impreza integracyjna.
Toruń nocą, widok z mostu w drodze powrotnej z ogniska :)

Udało mi się zdobyć wyróżnienia w czterech kategoriach. Najważniejsze są jednak dla mnie kategorie związane z popiersiami.


Relacje i zdjęcia innych uczestników konkursu:

Film od chłopaków z Den Of Imagination:

Podsumowując impreza jak zawsze udana i trzyma poziom. Do zobaczenia w 2016 roku :)


Have fun painting,
ARBAL