Painting "Gaius Julius Caesar" bust (SBS) | Coloured Dust

Friday, August 28, 2015

Painting "Gaius Julius Caesar" bust (SBS)

Today I give you 82 pictures of the painting process bust "Gaius Julis Caesar" from Nuts Planet. It was a grueling project. Photo documentation also extended the work time on the bust. Initially, I had 220 shots, which I chose 82. Unfortunately for a few steps and small details I didn't do photos. Information about this I put in the text. The pictures were also carried out at different types of lighting. Hence the apparent differences in color. Please also read these few words because they complement the whole. Remember that all of this I give you for free. It would be so nice if you leave a trace in the form of comment and share the SBS to friends. Enjoy watching, I hope that this will be an inspiration for you to play with busts.

Dzisiaj oddaję Wam 82 zdjęcia z procesu malowania popiersia "Gaius Julis Caesar" od Nuts Planet. To był wyczerpujący projekt. Dokumentacja zdjęciowa dodatkowo wydłużyła pracę nad tym popiersiem. Początkowo miałem 220 zdjęć, z których wybrałem 82. Niestety dla kilku etapów i małych szczegółów nie zrobiłem zdjęć. Informację o tym umieściłem w tekście. Zdjęcia były również wykonywane przy różnych rodzajach oświetlenia. Stąd widoczne różnice w kolorach. Także przeczytajcie te kilka słów bo uzupełniają całość. Pamiętajcie, że wszystko to daję Wam całkowicie za darmo. Będzie mi więc miło jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza i udostępnicie ten SBS znajomym. Miłego oglądania, mam nadzieję że będzie to dla Was inspiracja do zabawy z popiersiami.
Please remember that all of this I give you for free. It would be so nice if you leave a trace in the form of comment and share the SBS to your friends. If you want to buy me a coffee or a beer the "DONATE" button is below.

Pamiętajcie, że wszystko to daję Wam całkowicie za darmo. Będzie mi więc miło jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza i udostępnicie ten SBS znajomym. Jeśli chcecie postawić mi kawę lub piwo przycisk "DONATE" znajduje się poniżej. Bust has been asembled and prepared for painting. From the beginning, I put them on a pedestal and secured from damage. Using the airbrush I've painted whole with grey Vallejo Surface Primer.

Popiersie zostało sklejone i przygotowane do malowania. Od początku umieściłem je na piedestale i zabezpieczyłem od zabrudzenia. Za pomocą aerografu nałożyłem szary podkład Vallejo Surface Primer.Please my review:The following photo was taken with another camera with different settings. See how is visible the difference in the red color.

Poniższe zdjęcie wykonałem innym aparatem z innymi nastawieniami. Zobaczcie jak widoczna jest różnica w barwie czerwonego koloru.


Please read my guide:Please read my guide:These two pictures were taken with natural daylight.
Poniższe dwa zdjęcia zostały wykonane przy naturalnym, dziennym świetle.
Now we need only paint the head. I used to paint the skin colors from set Vallejo Game Air Face Painting. I have used the technique described in my guide:

Teraz pozostało już tylko  pomalowanie głowy. Do pomalowania skóry użyłem kolorów z zestawu Vallejo Game Air Face Painting. Użyłem techniki opisanej w moim poradniku:

Now I finished painting the face by adding additionale shadows and midtons. For this purpose, I used a brush and GW washes (Seraphim Sepia, Baal Red Leviathan Purple) mixed with GW Lahmian Medium. Working with such paints mix require high speed. It dries very quickly and it is difficult to correct mistakes later. For this reason, I haven't done photos of the work from this step.

Teraz dokończyłem malowanie twarzy poprzez dodanie dodatkowych cieni i midtonów. W tym celu użyłem pędzla i washy GW (Seraphim Sepia, Baal Red, Leviathan Purple) wymieszanych z GW Lahmian Medium. Praca z taką mieszanką farb wymaga dużej szybkości. Bardzo szybko wysycha i trudno jest później skorygować błędy. Z tego powodu nie wykonałem zdjęć z tego etapu pracy.This is the end of the adventure with this bust. The full photo gallery you can find HERE.
To już koniec przygody z tym popiersiem. Pełną galerię zdjęć znajdziecie TUTAJ.


Please read my guide:If you have any questions, please leave them in the comments.
Jeśli macie jakiekolwiek pytania to proszę pozostawcie je w komentarzach.


Have fun painting,
ARBAL

15 comments:

 1. Thanks to the guidance, excellent execution.

  ReplyDelete
 2. Jak zwykle z otwarta geba siedze i czytam sobie krok po kroku,juz nie bede pisal ze jestem pod wrazeniem bo bym sie powtorzyl po raz kolejny.Co mnie interesuje to jak uzywasz washy na twarzy,wiadomo ze wash nie zostawia nam ladnej jednolitej powierzchni tylko cos nieregularnego i brudnego,bynajmniej te washe od Vallejo.Fajnie by bylo gdybys nagral jak malujesz ,nie jakis tam dlugi filmik tylko powiedzmy kilkuminutowe filmiki odnoszace sie do jakiejs tam techniki ( np.washowanie twarzy :) ).Moze moglbys opisac jak dziala to glaze medium.

  ReplyDelete
  Replies
  1. 1. Jak używam wash'y do cieniowania twarzy napisałem pobieżnie w środku tego materiału:
   "Teraz dokończyłem malowanie twarzy poprzez dodanie dodatkowych cieni i midtonów. W tym celu użyłem pędzla i washy GW (Seraphim Sepia, Baal Red, Leviathan Purple) wymieszanych z GW Lahmian Medium. Praca z taką mieszanką farb wymaga dużej szybkości. Bardzo szybko wysycha i trudno jest później skorygować błędy."
   Lepiej tego się opisac nie da, trzeba pokazać....

   2. Nagrywać kiedyś planowałem ale, żeby jakość mnie zadowalała musiał bym spędzić na to zbyt wiele czasu. Tak więc nie planuję nagrywać poradniki malarskie bo nie mam na to zwyczajnie czasu... Osobiście wolę zorganizować warsztaty malarskie i spotkać się z zainteresowanymi ludźmi "na żywo". Warsztatów tez jednak nie planuję w najbliższym czacie - brak czasu...

   3. Na temat Glaze Medium pisałem już wcześniej na blogu tutaj - Modelling materials (part 2)

   Delete
 3. Anonymous29/8/15 13:00

  Zachęciłeś mnie do spróbowania sił w malowaniu jakiegoś popiersia:D Choć wiem, że porywam się z motyką na słońce:D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ciesze się :)
   Powodzenia i miłej zabawy :)

   Delete
 4. Absolutely amazing tutorial. I love seeing your work, and seeing how you accomplished it is just a massive treat. How long did it take you to finish this piece from start to finish? (rough estimate)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you ;)
   It takes around 40 hours

   Delete
 5. No tak, no tak... co mogę w zasadzie powiedzieć :) Sam nie wiem czy tutoriale i pracę na tak WYSOKIM poziomie mnie inspirują czy odbierają wolę do pracy - mam prawdziwa huśtawkę nastrojów:)

  Pisałem to już poprzednio - najbardziej podoba mi się złoto, jest niesamowite. Podziwiam ilość pracy i chęć przygotowania takiego tutoriala - przy normalnej pracy i dzieciach wymaga to mocnej woli, dobrej organizacji i zapewne wyrozumiałej małżonki ;-) Tak czy inaczej, jako ojciec dwójki maluchów, który coś tam działa hobbystycznie wieczorami i zrobił sobie bloga, szczerze podziwiam, bo wiem ile siły wymagają dużo mniejsze i absolutnie nie tak profesjonalne projekty.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki za miłe słowa Dhil i zrozumienie :) Sytuacja jest dokładnie taka jak ją opisałeś i z tygodnia na tydzień jest coraz trudniej. Nie chcę jednak by blog po tych kilku latach umarł. Chcę również utrzymać (mam nadzieję) jak najwyższy poziom materiałów, które publikuje. Cała pracę "komplikuje" jeszcze tłumaczenie na język angielski.

   Delete
 6. Efekt niesamowity. Najbardziej urzeka mnie płaszcz i skóra, świetnie wykonane. Podziwiam ogrom pracy włożonej w stworzenie poradnika i mam nadzieję, że znajdziesz wystarczającą ilość czasu na tworzenie kolejnych. Pozdrawiam!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzięki ;) Postaram sie tworzyć kolejney SBSy.

   Delete
 7. I want to congratulate all the work you make in your blog. I wanted to ask you a question: I have trouble with METALLIC paint colors Vallejo. Have any special technique to work ?, I have the problem that if diluted a lot, is very dispersed and diluted if it is not very thick. I always use water. Thank you!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hi Diego and thank you :)
   About Metallic colors I mostly work on wet pallet. This is enough and I don't need to dilute them a lot. Always shake well paints before use. If you have problem maybe you have old paints?

   Delete
 8. Love your results, will have to try and emulate your technique!

  ReplyDelete