Wieszak na farby - HobbyZone (POLISH VERSION) | Coloured Dust

Friday, February 15, 2013

Wieszak na farby - HobbyZone (POLISH VERSION)

Recenzja najnowszego produktu firmy HobbyZone.
You can find the ENGLISH version of this article here.

Przez ostatni czas mój warsztat malarski bardzo mocno się rozrósł. W szczególności przybyło dużo nowych farb oraz wszelakich efektów modelarskich. Kilka miesięcy temu postanowiłem więc uporządkować moje miejsce pracy i zapanować nad powstałym chaosem. Tak to wyglądało:


Wstyd pokazywać mi Wam wszystko, ale szuflady były pełne butelek z farbami, a na szafie, parapecie i półkach zalegały kartony z chemikaliami modelarskimi. To czego potrzebowałem to wiszące organizery na wszelkie farby jakie posiadam. Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiadającego mi produktu. Posiadałem już profesjonalne Paint Station firmy HobbyZone, z którego jestem bardzo zadowolony. Zwróciłem się do nich z zapytaniem czy mają w planach wprowadzenie do sprzedaży wiszących organizerów na farby. Okazało się, że tak i chętnie wysłuchają moich propozycji oraz uwag. Tym oto sposobem pomogłem w zaprojektowaniu wiszących stojaków na farby. Co więcej miałem możliwość przetestowania pierwszych wyprodukowanych prototypów. Dzięki moim testom i uwagom doczekały się one kilku poprawek. Postaram się jednak bardzo obiektywnie zrecenzować je dla Was.


Zamówiony finalny produkt trafił do moich rąk. Aby zminimalizować możliwość uszkodzenia w czasie transportu, sprzedawany jest w częściach do samodzielnego złożenia. Poniższe zdjęcia pokazują sposób jego zapakowania.

Opakowanie produktu.

Opakowanie produktu.

Opakowanie nie jest może "wyposażone" w piękną oprawę graficzną ale spełnia swoje zadanie. Solidnie zabezpiecza wysyłany produkt.

Opakowanie produktu.
Po otwarciu opakowania, w środku znajdziemy równo poukładane wszystkie części stojaka oraz instrukcję, opisującą jego złożenie. Części wyglądają na dość delikatne, ale nie uległy żadnemu uszkodzeniu.

Wnętrze opakownaia.
Wiszący stojak składa się z 16 elementów.

16 części.

Instrukcja w prostych krokach, dokładnie opisuje sposób złożenia stojaka. Do solidnego zmontowania całości, niezbędny będzie klej typu wikol. Klej ten nie jest dołączony do zestawu.

Rozpocząłem więc składanie stojaka. Moje obawy budził sposób późniejszego montażu stojaka na ścianie. Po dokładnych oględzinach okazało się, że jest on całkowicie bezpieczny, dobrze przemyślany i solidny.

Części montażu ściennego.

Jak widać na poniższym zbliżeniu, wszystkie elementy są bardzo dokładnie spasowane. Półeczki na farby są jednak wykonane z cienkiej płyty MDF i nie należy używać nadmiernej siły do ich złożenia.

Część montażu ściennego.

Po 10 minutach, bez żadnych problemów, złożyłem stojak zgodnie z załączoną instrukcją. Cała konstrukcja jest bardzo przemyślana i sprytna. Instrukcja wydaje się być tutaj niezbędnym elementem przy montażu. Półeczki wyglądają na bardzo delikatne ale po zmontowaniu, całość konstrukcji staje się stabilna. Odstawiłem stojak w bezpieczne miejsce aby klej wysechł. W tym czasie wywierciłem w ścianie otwory pod kołki do zawieszenia stojaków.

Zmontowany wieszak.

Wiszący stojak jest dostępny w dwóch wersjach:
- stojak pod farbki w buteleczkach "typu Vallejo" o średnicy 26mm
- stojak uniwersalny pod pojemniczki różnych producentów

Zawiesiłem więc pierwsze dwa stojaki na ścianie w moim warsztacie i wypełniłem je testowo pojemniczkami z farbami. Jak widać mojemu pomocnikowi Maćkowi od razu się spodobały :)Poniżej zdjęcia ze stojakami, które wypełniłem wszelkimi rodzajami produktów jakie miałem w swoim warsztacie.


Jak widać na poniższym zdjęciu uniwersalny wieszak na farby jest naprawdę uniwersalny. Umieściłem w nim bez problemu następujące produkty:
- farby Citadel (Games Workshop) w nowych pojemniczkach,
- farby Citadel (Games Workshop) w starych, większych pojemniczkach,
- farby P3,
- farby Tamiya,
- buteleczki Revell z podkładem do malowania ,
- efekty Vallejo w małych pojemniczkach.
Jedyne co nie pasowało do półeczek w tym uniwersalnym stojaku to nowe buteleczki od washy firmy Vallejo. Dodatkowo półeczki są umieszczone pod lekkim katem, tak aby pojemniczki nie mogły zbyt łatwo wypaść.

Wieszak uniwersalny.

Drugi rodzaj stojaka przeznaczony jest tylko na farbki w buteleczkach o średnicy 26mm. Jest w stanie pomieścić 55 buteleczek zapewniając przy tym ich komfortowe umieszczanie w środku (niewielki luz w każdym rzędzie). Nie ma możliwości żeby farbki nam wypadły.


Wieszak dla pojemniczków 26mm (Vallejo, AK-Interactive).

Na tym etapie byłem już zadowolony z efektu ale to jednak ciągle za mało miejsca na farbki! Chłopaki z HobbyZone uwzględnili jednak taką możliwość. Co więcej, uwzględnili sytuację, w której nie będzie już miejsca na wieszanie dodatkowych stojaków w poziomie obok siebie. Mamy więc możliwość eleganckiego wieszania stojaków w pionie!

Każdy stojak ma od dołu wcięcie umożliwiające schowanie zaczepu stojaka wiszącego poniżej.  Zdjęcia pokażą Wam dokładnie jak sprytnie zostało to rozwiązane.Dwa dodatkowe otwory w ścianie, lekka reorganizacja i dodatkowe 55 farbek znalazło swoje miejsce. Widoczne pomarańczowe zamknięcia to farby akrylowe firmy AK Interactive. 110 buteleczek na ścianie w dwóch stojakach. Jak widać możemy rozbudowywać naszą powierzchnię o dodatkowe wiszące stojaki, zarówno w pionie jak i w poziomie.


A tak wygląda teraz moje miejsce pracy. Wszystko uporządkowane i dostępne na wyciągnięcie ręki.


PODSUMOWANIE:
Wiszące stojaki na farby są całkowitą nowością w ofercie firmy HobbyZone. Są tym czego brakowało mi w moim warsztacie.
+ solidne i dokładne wykonanie, idealnie spasowane elementy
+ prosty montaż
+ przemyślana konstrukcja
+ możliwość montowania kilku stojaków obok siebie w pionie lub poziomie
- z testowanych produktów do stojaka uniwersalnego nie pasują jedynie buteleczki nowych washy firmy Vallejo


Szczerze polecam ten produkt jeśli potrzebujecie porządku w swoich farbach i macie miejsce na ścianie.


 

Produkt możecie zakupić bezpośrednio w sklepie internetowym producenta. Wysyłają praktycznie na cały świat.Have fun painting,
ARBAL