Figure International (ISSUE 45) | Coloured Dust

Thursday, June 6, 2013

Figure International (ISSUE 45)


Recenzja 45 numeru magazynu "Figure International".


English-language readers:
This article is addressed to Polish readers. I inform them of the newly formed Polish online store with collectibles figurines, paint and printed publications - VALHALLA. Also reviews the quarterly "Figure International" (ISSUE 45). VALHALLA is a distributor of this magazine in Poland.Dzisiaj wyjątkowo tylko w języku polskim (szybciej, łatwiej i przyjemniej...). Od dłuższego czasu śledzę dokładnie rynek branży figurkowej. Na stronach tego bloga staram się przekazywać Wam wszelkie informacje odnośnie nowych produktów, związanych z naszym hobby. Dzisiaj będzie trochę inaczej. Rozpisze się na temat drukowanej na papierze publikacji. Kwartalnika "Figure International" (ISSUE 45). Nie wiem jak Wy ale ja lubię czasem poczytać coś papierowego, a nie tylko w postaci cyfrowej. Regularnie czytam inny kwartalnik ze stajni AK-Interactive "The Weathering Magazine". Jest on jednak przeznaczony głównie dla modelarzy. Od pewnego czasu, dostępny również w języku polskim.


Na polskiej "scenie figurkowej" pojawił się ostatnio całkowicie nowy sklep internetowy - VALHALLA www.valhalla-figurki.pl. Wyróżnia się wśród innych tym, że posiada w swojej ofercie kolekcjonerskie figurki firmy Andrea Miniatures, zestawy oraz pojedyncze farby Andrea Miniatures, popiersia najbardziej uznanych marek jak Life Miniatures czy Young Miniatures. Oferta ma być stale poszerzana.


VALHALLA jest również dystrybutorem kwartalnika dotyczącego malarstwa figurkowego "Figure International" wydawanego przez dział firmy Andrea. Dzięki uprzejmości sklepu VALHALLA będę mógł Wam zaprezentować 45 numer z pierwszego kwartału tego roku.

Figure International (ISSUE 45)
Numer 41 i 45

Numer 45 jest wyjątkowy. Począwszy od tego wydania, zmienił się całkowicie wygląd magazynu. W porównaniu np.: do numeru 41, który posiadam, jest to znacząca poprawa jakości i duży krok do przodu. W wielu miejscach można znaleźć nadrukowane kody QR, które po zeskanowaniu naszym smartfonem przenoszą nas na specjalne strony internetowe. Te "tajemne" miejsca w Internecie to strony domowe autorów artykułów lub np.: odnośniki do filmów uzupełniających zdjęcia i teksty.

Spis treści.
Z powodu praw autorskich nie zamieszczam w tym artykule zdjęć całych stron magazynu. Wszyscy wiemy jak Games Workshop "unicestwiło" kilka blogów zamieszczających zdjęcia ich czasopisma White Dwarf. Nie spodziewam się tego po takiej firmie jak Andrea Minaitures ale... po co ryzykować. Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym pozycjom w numerze 45.

Jeden z pierwszych artykułów to pokazany krok po kroku proces rzeźbienia popiersia Mongolskiego Wojownika przez Greeny Ahn. 26 zdjęć i dokładnych opisów całego procesu tworzenia tego popiersia.

Figure International (ISSUE 45)

Jin Kim w 27 krokach i 27 zdjęciach przedstawia proces malowania popiersia ze stajni Young Miniatures. Dokładne informacje na temat malowania twarzy, oczu, zarostu oraz kamuflażu na mundurze.

Figure International (ISSUE 45)

Ekskluzywny wywiad z Koreańczykiem Sang-Eon Lee, cenionym na świecie malarzem oraz założycielem i właścicielem Life Miniatures.


Tutorial krok po kroku napisany przez Sang-Eon Lee na temat malowania popiersia w skali 1/10 "Ardennes 1944" Life Miniatures. Część tego artykułu jest dostępna na stronie autora w TYM MIEJSCU. Warto się z nim zapoznać

Figure International (ISSUE 45)

Julio Cabos (Master Painter firmy Andrea Miniatures) pokazuje cały proces malowania i przygotowania podstawki do figurki Indian Trapper w sakli 54mm. Do tego artykułu dostępny jest również film, do którego dotrzemy poprzez kod QR.

Figure International (ISSUE 45)

Mario Ocana pokazuje jak stworzyć efekt przezroczystości ciuchów na figurce. Wyśmienity materiał, który mi osobiście bardzo się przyda.


New Releases to zbiór nowości z ostatniego kwartału. Zdjęcia nowych, dostępnych na rynku figurek wraz z linkami do stron internetowych producentów.


I na ostatnich stronach magazynu coś co totalnie mi tutaj nie pasuje... Ogólny proces malowania figurki 32mm do systemu Infinity - Knight of Santiago przez Johna Harrisona. To wydawnicto to chyba nie jest dobre miejsce dla materiałów na temat figurek "do gry".


Podsumowując, 32zł za 64 strony wyśmienitej jakości czasopisma na temat modelarstwa figurkowego to nie jest dużo. Zwłaszcza, że jest to kwartalnik. Myślę, że obok "The Weathering Magazine", "Figure International" będzie moją stałą pozycją w zakupach. Magazyn jest dostępny jedynie  w języku angielskim, jednak zdjęcia mówią w nim więcej niż słowo pisane. Zapraszam zatem do zakupów w sklepie VALHALLA


Have fun painting,
ARBAL


If you like my articles, please follow my profile on Facebook, this blog and leave a comment.