From the workshop... #16 | Coloured Dust

Monday, December 1, 2014

From the workshop... #16

Winter is coming, you can't hide. Contrary to appearances, I was more lazy in summer and autumn. Now the desire to paint came back and I sit in the workshop when I have the opportunity. I will share with you a few pictures of the currently running projects.

Zima już przyszła, nie da się ukryć. Wbrew pozorom byłem bardziej rozleniwiony latem i jesienią. Teraz chęci do malowania powróciły i przesiaduję w warsztacie kiedy tylko mam taką możliwość. Podzielę się z Wami kilkoma zdjęciami z aktualnie rozpoczętych projektów.

Maciek traditionally loves warm radiators :)
Maciek tradycyjnie uwielbia ciepłe kaloryfery :)


I definitely like playing with busts last time. I practice face painting. Airbrush is the basic tool of work here. These faces I painted using Vallejo paints.

Ostatnio zdecydowanie polubiłem zabawę z popiersiami. Ćwiczę malowanie twarzy. Aerograf jest tutaj podstawowym narzędziem pracy. Poniższe twarze pomalowałem przy użyciu farb Vallejo.


Shelf with busts in my new cabinet.
Półka z popiersiami w mojej nowej gablocie.


I must admit that the more I use the new Vallejo Game Air paint the more I like them. Smells like a good perfume, and paints them great.

Musze przyznać, że czym więcej używam nowych farb Vallejo Game Air tym bardziej je lubię. Pachną jak dobre perfumy, a maluje się nimi wyśmienicie.
Over bust Jon Snow. Practically finished. I prepared a short tutorial on how to make realistic, melting snow to publish it in the near future. Below bust Tywin Lannister.

Powyżej popiersie Jon Snow. Praktycznie już skończone. Przygotowałem krótki tutorial jak zrobić realistyczny, topniejący śnieg. Opublikuję go w najbliższym czasie. Poniżej popiersie Tywin Lannister.Well, back to work :)
No to wracam do pracy :)


Have fun painting,
ARBAL

12 comments:

 1. I've got one simple question ;) Do you use these Game Air paints straight out of the pot or do you dilute them somehow? What's your nozzle size?

  Dobra robota, trzymaj tak dalej! :) Jak posty są w dwóch językach, to komentarze też! :P

  ReplyDelete
  Replies
  1. Yes I use Game Air paints straight out of the pot. They not require dilution. You can of course dilute using Vallejo Thinner for example for some reasons but it's not necessary.

   I'm mostly use nozzle 0,2 but I also started to try 0,15. I can recommend 0,2. All my miniatures and busts was painted using this nozzle.

   Dzięki! :)

   Delete
 2. Lovely work on those faces. Absolutely stunning.

  ReplyDelete
 3. Świetna robota! Czytam ten blog rod pewnego czasu z dużą przyjemnością. Piękne prace i sporo się można nauczyć z Twoich poradników.

  Przy okazji chciałbym zapytać o dwie kwestie:

  - skąd bierzesz drewniane postumenty pod popiersi/figurki - robisz je sam czy nabywasz?
  - na postumentach umieszczasz płytki z tytułami - to jakieś zamawiane elementy fototrawione czy inny patent

  pozdrawiam
  Marcin

  ReplyDelete
  Replies
  1. Witam i dziękuję za miłe słowa, które zachęcają do dalszej pracy :)
   Odpowiadając na Twoje pytania:

   - Piedestały pod figurki, popiersia robię sam, napisałęm o tym 3 artykuły
   How to make a simple but good-looking socket?
   MDF plinths.
   Fixing bust on a pedestal.
   oraz kupuję je, przeważnie w stanie surowym i później sam maluję. Takich zakupów dokonuję głónie na imprezach modelarskich, konkursach, festiwalach gdzie zawsze są jakieś stoiska z artykułami modelarskimi i czasem właśnie z piedestałami.

   - jeśli chodzi o plakietki na piedestałach to robię je sam. Sposób ich przygotowania jest bardzo prosty. Sposób jak to zrobić można znaleźć na jednym z bardzo popularnych blogów :) Z tego też powodu nie chciałem powielać takie poradnika ale jesteś kolejną osobą, która zadaje to pytanie więc przygotuję taki poradnik w najbliższym czasie :)

   Delete
  2. Dzięki! A jest szansa na ten poradnik plakietkowy jeszcze przed Świętami, chciałem małżonce prezent pomalować i ładnie "oplakietkować" :)

   Chyba jestem kiepski w szukaniu i łapaniu sugestii bo nie wiem o jakim popularnym blogu mowa :)

   Delete
  3. Postaram się :)

   Delete
 4. Bardziej od śniegu chciałbym zobaczyć tutorial jak malujesz twarze :) szczególnie z wykorzystaniem waschów o których mi opowiadałeś na Hussarze.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myślę o takim tutorialu już dawno. Problem jest taki, że wymaga on niesamowicie dobrych jakościowo zdjęć. Poszczególne kroki to bardzo cienkie warstwy farby o niewielkiej różnicy w odcieniu koloru. Zdjęcia muszą być wykonane tak, aby było to widać (było widać różnicę między poszczególnymi etapami). W czasie malowania aero, mieszania farb itd, to wszystko zajmuje sporo cennego czasu...

   ... ale jak już wspomniałem, myślę o takim tutoralu, myślę również o zrobienu kolejnych warsztatów właśnie z malowania popiersi, głównie twarzy.

   Delete
  2. No właśnie w sprawie warsztatów... zaglądam i zaglądam i nie mogę się doczekać kiedy napiszesz coś o planach kolejnych, bo chciałbym się na nie zapisać. Bo z tego co mówiłeś "stadko" Ci się powiększy, a wolny czas uszczupli :)

   Delete
  3. Dokładnie :) Stadko powiększy się w styczniu więc warsztaty najprędzej wiosna... W tym roku już nie udało się znaleźć czasu, praca...

   Delete