VI Festiwal Modeli Redukcyjnych w Łasku (PL) | Coloured Dust

Monday, September 12, 2016

VI Festiwal Modeli Redukcyjnych w Łasku (PL)


W dniach 10-11.09.2016 w Łasku odbył się VI Festiwal Modeli Redukcyjnych. Namówiony przez znajomych wziąłem w niej udział i nie żałuję. Poniżej znajdziecie moją relację z tej imprezy, a raczej z mojego ostatniego weekendu...Przed wyjazdem dokonałem rejestracji elektronicznej moich modeli poprzez Internet. Spakowałem walizki. Zabrałem z sobą modele do wszystkich kategorii figurkowych i popiersi. Zabrałem, aż 4 popiersia w różnej tematyce.Zapakowałem bagażnik i w sobotę rano wyruszyłem do Łasku. Skrzynki od HobbyZone jak zwykle spisały się wyśmienicie. Figurki dotarły na miejsce bez żadnych uszkodzeń.


Na miejsce dotarłem o 11 rano w sobotę. Tutaj spotkałem sie z dwójką znajomych. Festiwal odbywał się w hali sportowej Gimnazjum nr.2 w Łasku. Stoły dopiero zaczęły zapełniać się modelami i figurkami.


Po zgłoszeniu swojego przyjazdu i odebraniu kart startowych otrzymaliśmy talon na śniadanie. Bardzo miła niespodzianka zwłaszcza, że wpisowe na ta imprezę wynosiło tylko 10zł. Ciepła parówka zapita czarną kawą w gimnazjalnej stołówce pozostawi po sobie niezapomniane wspomnienia :)


Na festiwalu, swoje stoiska wystawiło naprawdę dużo sklepów modelarskich. Oczywiście można było zakupić podstawki od Miniature Bases. Jak zawsze uzupełniłem przy tej okazji swoje zapasy podstawek.Wśród atrakcji można już podziwiać kolekcję foteli katapultowych i hełmów Radka Szukały.
 

Ilość nagród na tym konkursie jaką zapewnili sponsorzy była naprawdę imponująca. Poniższe zdjęcie to tylko trofea. Wśród uczestników rozdano ogromną ilość nagród rzeczowych takich jak modele, farbki, akcesoria modelarskie czy podstawki. Nagrodzone zostało każde dziecko biorące udział w festiwalu.


A teraz trochę zdjęć modeli, które przykuły moją uwagę. Łącznie na festiwalu wystawionych zostało 737 modeli. Wybaczcie za słaba jakośc ale miałem przy sobie tylko smartphono. Niestety oświetlenie sali nie było najlepsze.
W sobotę, dla wszystkich uczestników festiwalu zorganizoway został wyjazd do 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Obejrzeliśmy i dotknelismy samolot F16 oraz kilka starszych, odrestaurowanych "okazów". Muszę przyznać, że robi to ogromne wrażenie.

Dla dzieci przygotowane były mini warsztaty gdzie mogły spróbować skleić modele pod okiem opiekunów. 


Sobotnim popołudniem udaliśmy się na całkiem smaczny obiad w całkiem przyjemnym miejscu pod Łodzią :)A wieczorem przeprowadziłem prywatną sesję nauki malowania twarzy na figurce.


W niedzielę o godzinie 13:45 odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Poniżej lista osób wyróżnionych w kategoriach figurkowych.


Udalo mi się zdobyć wyróznienie w 4 kategoriach (wystawiłem figurki w pięciu). Najbardziej ciesze się jednak z "Mini Grand Prix" za moje popiersie "SALADIN" i cennych nagród od sponsora firmy HobbyZone.
Podsumowując, była to świetnie zorganizowana i przygotowana impreza. Gratulacje i podziekowania dla organizatorów. Jedyna rzecz do jakiej moge się przyczepić to słabe nagłośnienie sali :) Polecam wszystkiem Festiwal Modeli Redukcyjnych w Łasku i do zobaczenia w przyszłym roku!


Have fun painting,
Michał "ARBAL" Walczak