INBOX054 - Overwatcher (Nuts Planet T75001) | Coloured Dust

Friday, January 29, 2016

INBOX054 - Overwatcher (Nuts Planet T75001)


Work on "HUMANOID" model little exhausted me. Before I finishe this project will show you today an interesting figure in 75mm scale. "Overwatcher" was released by Nuts Planet. The figurine was entirely digitally sculpted and cast in resin.

Praca nad modelem "HUMANOID" trochę mnie wyczerpała. Zanim zabiorę się za jej skończenie pokaże Wam dzisiaj ciekawą figurkę w skali 75mm. "Overwatcher" został wydany przez Nuts Planet. Figurka została całkowicie wyrzeźbiona cyfrowo i odlany w żywicy. 

The model is packed in a typical Nuts Planet cardboard box.
Model zapakowany jest w typowe dla Nuts Planet, kartonowe pudełko. 

Overwatcher (Nuts Planet T75001)
Overwatcher (Nuts Planet T75001)


The inside of the box is protected by a sponge.
Środek pudełka zabezpieczony jest gąbką.Included you will find a simple base.
W zestawie znajdziemy prostą podstawkę sceniczną.


Figure consists of five parts.
Figurka składa się z 5 części.


The elements are cast perfectly. We do not have anything better.
Elementy odlane są perfekcyjnie. Nie musimy niczego poprawiać.
The elements are also perfectly matched. Here, too, there is no need to adjust anything.
Elementy są również idealnie dopasowane. Tutaj również nie ma potrzeby korygowania czegokolwiek.  


Overwatcher (Nuts Planet T75001)

The figurine looks very interesting. Generally, the execution of the model is of high quality. All surfaces are perfectly smooth (which you can see in close-ups). It will be so easily to assembly and nicely to paint. I recommend this model:)

Figurka prezentuje się bardzo ciekawie. Ogólnie wykonanie modelu jest wysokiej jakości. Wszystkie powierzchnie są idealnie gładkie (co możecie zobaczyć na zbliżeniach). Będzie się więc go łatwo sklejało i przyjemnie malowało. Polecam :)

Overwatcher (Nuts Planet T75001)


Have fun painting,
ARBAL

6 comments:

 1. Model fajny, ale umiejscowienie wlewek na rekach jest slabe.
  Mozna bylo umiescic je w plaszczyznach klejenia (a czesc na elementach z ktorych duzo latwiej bylo by je usunac).
  Jak zwykle dobra robota Michale.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dzieki.

   Wlewki na rekach rzeczywiscie nie sa dobra opcja ale nie stanowilo to problemu. Ostry nożyk, papier scierny i mozna to szybko wygladzic.

   Za to spasowanie czesci jest perfekcyjne. Zwroc np. uwage na polaczenie reki z tlowiem.

   Delete
  2. Nie mogę się doczekać wersji pomalowanej przez ciebie :)

   Delete
  3. Musi poczekać w kolejce,a do tego dopladlo mnie coroczne "zmeczenie materiału" i musze poczekac, az powroca checi do pracy.....

   Delete
 2. Tak się zastanawiam, przy okazji tej niebrzydkiej figurki, czy "cyfrowość" będzie początkiem schyłku modelarstwa, czy tylko jedną z dróg. Skoro powstają perfekcyjne odlewy i wydruki 3d komputerowych projektów, to niebawem może powstać i technologia pokrywająca odlewy równie doskonale zaprojektowaną warstwą malarską a gotową całość będzie można od razu ustawić w gablotce. Bez pędzli, chemii, mas rzeźbiarskich itp. Pozostanie modelarstwo tzw. rzemieślnicze, domeną grupy oldschoolowych dziwaków, którzy będą woleli mieć na półkach twory znacznie mniej doskonałe, ale za to wydrapane i wymalowane własną ręką?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Początkiem schyłku będzie brak zainteresowania tematem a nie "cyfrowość". Mamy coraz mniej osób zajmujących się malowaniem czy tworzeniem figurek. Być może trochę przesadzam, porównuję jedynie sytuację obecną do Warhammera z okresu jego rozkwitu gdy w niemal każdej księgarni znajdował się "kącik gry", a obecnie jest to już tylko wspomnienie. Także słaba podaż a przede wszystkim brak odpowiedniej reklamy, powoduje "zamieranie" tego typu Hobby.
   A swoją drogą zwróć uwagę na niesamowicie dokładne malowanie obecnych zabawek i lalek - to o czym piszesz w czasie przyszłym jest już teraźniejszością i do tego niesamowicie zaawansowaną (np drukarki kolorowe 3D nowych generacji - już nie potrzebują farb!!! Przykładem są niektóre figurki Mangi wykonane tą metodą).
   Czy jest to złe czy nie, odpowie nam przyszłość.

   Delete