Painting "Cursed City Ulfenwatch" (SBS) | Coloured Dust

Tuesday, January 2, 2024

Painting "Cursed City Ulfenwatch" (SBS)


Today I have for you a very detailed step-by-step guide on painting "Cursed City Ulfenwatch" figures from Games Workshop. I will use these models to play, among others, HeroQuest. I like them very much so I spent a little more time on them. I must admit I had a lot of fun painting them. These are amazing figures. This time only photos, no text. I invite you to watch.

Dzisiaj mam dla Was bardzo szczegółowy poradnik krok po kroku z malowania figurek "Cursed City Ulfenwatch" od Games Workshop. Modele te wykorzystam do gry między innymi w HeroQuest. Bardzo mi się podobają więc poświeciłem na nie trochę więcej czasu. Musze przyznać, że bawiłem się świetnie malując je. To rewelacyjne figurki. Tym razem same zdjęcia, zero tekstu. Zapraszam do oglądania.


Please remember that all of this I give you for free. It would be so nice if you leave a mark in the form of comment and share the SBS to your friends. If you want to buy me a coffee or a beer the "DONATE" button is below.

Pamiętajcie, że wszystko to daję Wam całkowicie za darmo. Będzie mi więc miło jeśli pozostawicie po sobie ślad w postaci komentarza i udostępnicie ten SBS znajomym. Jeśli chcecie postawić mi kawę lub piwo przycisk "DONATE" znajduje się poniżej. 


Postaw mi kawę na buycoffee.toRead more about beases prepearation:
Przeczytaj więcej jak przygotować takie podstawki:


Models are ready...Thx for watching :)


BR,
Michał "ARBAL" Walczak